Ovocňák - 100% přírodní produkty z ovoce a zeleninyProgram Ovoce a zelenina do školOvoce a zelenina do škol s Ovocňákem

V roce 2015 se Ovocňák zapojil do dotačního programu Ovoce a zelenina do škol.

Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Školy by se na změnu stravovacích návyků žáků měly zaměřit především v rámci svých doprovodných opatření, a to jak ve výuce, tak při realizaci tematicky zaměřených akcí. Návrh těchto opatření bude zveřejněn na webových stránkách MŠMT a bude zaslán do všech základních škol.

Projekt "Ovoce do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí.

Výběr ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Exotické ovoce lze dodávat pro zpestření a rozšíření znalostí. S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.

Chcete se také připojit k mnoha školám, které už s námi učí děti zdravé výživě a stravě? Neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení, které vám sdělí více informací a zodpoví případné dotazy - 724 626 133 nebo na info@ovocnak.cz

Dokumenty

PDF

Leták k programu

Proč právě s námi do programu Ovoce a zelenina do škol?
Stáhnout dokument - ovocnak_A4_OvoceAzeleninaDoSkol_CZ.pdf (964kB 598B)
DOC

Smlouva pro zapojení do programu s Ovocňákem

od školního roku 2017-2018
Stáhnout dokument - Škola - smlouva o dodávce produktů 2017-18.docx (21kB 413B)
PDF

Škola - roční hlášení školy

info o počtu žáků, zapojených do programu.
Stáhnout dokument - Rocni hlaseni skoly 2017-18.pdf (311kB 378B)

Fotogalerie