Ovocňák - 100% přírodní produkty z ovoce a zeleninyDodání zdarma

E-shop
Jaký je vlastně rozdíl mezi 100% šťávou, džusem, nektarem a nápojem?

  1. 100% šťáva (mošt) je vlastně to samé jako 100% džus, obykle se liší jen tím jestli jsou z koncentrátu a nebo přímo lisované z ovoce, vždy ale mají 100% obsah ovocných nebo zeleninových šťáv a nesmí se do nich přidávat žádná voda.
  2. Nektar je nápoj, který obsahuje minimálně 25-50% ovocné složky, a zbytek tvoří voda a někdy i umělá sladidla.
  3. Ovocný nápoj je pak vše co je pod 25% ovocné složky, tedy klidně i 1%, zde se pak vše dohání cukry, konzervanty, aromaty a barvivy.

Jaký je rozdíl mezi moštem a džusem z koncentrátu?

  1. Mošt nebo také 100% ovocná šťáva je obvykle za studena lisovaná šťáva, která se pouze ošetří pasterací a bez jakékoliv další úpravy se zabalí do obalu.
  2. 100% džus je obvykle z koncetrátu. Koncentrát je zredukovaná ovocná šťáva, ze které se vyvaří voda a vznikne hustý sirup. Tím se sníží výrazně jeho hmotnost a zlevní přepravní náklady do Evropy. Varem se samozřejmě zničí téměř všechny prospěšné látky a vzniká ´mrtvá´ tekutina, která se zpětně ředí v místě plnění vodou na původní objem (tzv. 100% džus) nebo na ještě nižší koncentraci, tzv. nektary. Neměly by se zapomenout také přidat aromatické složky, které s párou předtím odešli.
  3. Mrkněte na článek, který se tomu plně věnuje: www.vitalia.cz

Jsem alergický/á na čerstvé ovoce, budu mít s vašimi mošty problém?

  • Hodně rozšířené jsou alergie na čerstvé jablka, a hodně dětí je citlivých na jahody. Naše mošty a pyré jsou však vždy pasterové. Pasterace spolehlivě zabije aktivní enzymy které, tyto alergické reakce spouští a tak jsou zcela vhodnou alternativou k čerstvému ovoci.
  • Jediným skutečným alergenem je tak mošt Jablko-Celer, kterému nepomůže ani pasterace a lidé s alergií na tuto zeleninu by se mu měli vyhnout.

Mám cukrovku a nevím jestli vaši mošty a pyré mohu?

  • Toto je vždy dobré konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem ale obecně platí, že pokud můžete například 1 jablko denně, pak 200ml našich moštů je vhodným ekvivalentem. Doporučuje si šťávu naředit vodou a třeba i rozdělit na 2 porce.
  • My nikam cukr nepřidáváme, jedná se tak vždy pouze o cukr, který byl v daném ovoci. Jeho obsah je vždy uveden na obalu našich produktů.