Rakytník

3 položek celkem
Rakytníkový mošt 250 ml
36,90 Kč
4100JRAK25
Rakytníkový mošt 750 ml
79 Kč
4100JRAK750
rakytník mošt 3l
Rakytníkový mošt 3L
Skladem (> 5 ks)
239 Kč
4100JRAK3

Rakytník řešetlákový je odolný keř s oranžovými bobulemi připomínající jeřabiny, který roste v Evropě i v Asii. Jeho blahodárné účinky znali už staří Řekové. Obsahuje totiž nespočet pro tělo důležitých látek a většinou i v násobně vyšším množství než ostatní potraviny dávané za příklad. 24x více vitaminu C než citron nebo 3x více vitaminu A než mrkve dokazují, že zařazením této potraviny do svého jídelníčku uděláte pro svou imunitu, krásu pokožky i prevenci srdečních chorob víc, než zobáním kdejakých přípravků. Takže je skvělá zpráva, že máme na jižní Moravě rovnou vlastní rakytníkový sad!

Na co všechno se rakytník používá? Skloňované je zejména posílení imunity, což u rakytníku zaručuje vysoký obsah vitaminu C a dalších antioxidantů. Pomáhá ale i svou schopností odbourávat z těla stres a dokonce zvedat náladu. Obsahuje totiž hippophein, látku, která se v těle mění na serotonin přezdívaný hormon dobré nálady.

Rakytník ocení také starší generace. Snižuje tlak, pomáhá při revmatismu, posiluje klouby a používá se i při prevenci srdečních onemocnění.

Navíc funguje regeneračně na pokožku. Posiluje játra, díky čemuž dochází k čištění celého organismu, a to se nutně projevuje i na stavu pleti, která je posilněná, regenerovaná, bez pupínků a nečistot. Umí si poradit přímo s akné a používá se i při léčení ekzémů.