Alko drinky s ovocňákem

A máme tu zase něco pro dospěláky. Ovocňák poslouží jako skvělá tajná přísada do alkoholických nápojů. Můžete si přitom vybrat, který konkrétní alkohol do svého drinku přimícháte. I příchuť moštu, po které sáhnete, je na Vás. Přinášíme Vám pár kombinací, které se nám osvědčily a doporučujeme je vyzkoušet.

Pyré jablko-malina se skvěle snoubí s chutí Jagermeistera i vodky.
Kombinaci s příchutí jablko-švestka ocení všichni ti, kdo mají rádi slivovici. 
Koření na svařák smíchané naším moštem jablko-višeň se hodí k Metaxe, vodce i rumu. 

Jakou kombinaci zvolíte je na Vás – fantazii se meze nekladou.

Ovocňákův jablečný žár

Tento nápoj se podává horký, ale zahřeje Vás i z jiného důvodu. Přidali jsme do něj pro větší šmrnc trochu brandy. Vyzkoušejte sami a uvidíte, že Ovocňák rozhodně není jen pro děti.

Potřebujete:

Postup:

  1. Vařte jablečnou šťávu, třtinový cukr, skořici a hřebíček, dokud se cukr nerozpustí.
  2. Vezměte sklenice se silnými stěnami, tento nápoj se totiž podává horký. Nalijte do nich brandy a zalijte horkým Ovocňákem. Máte hotovo! Na závěr můžete ještě vykrojit měsíčky jablka, do kterých zapícháte hřebíčky. Takto ozdobenou sklenici jistě všichni ocení. 

Ovomartini spring

Další nápoj pro dospělé, kde hraje Ovocňák hlavní roli. Jistě potěší všechny, kdo mají rádi Martini. A vlastně i ty, kteří ho tolik rádi nemají, protože v kombinaci s Ovocňákem bude neodolatelné.

Potřebujete:

Postup:

  1. Do vysoké sklenice vhoďte 4 kostky ledu, přilijte Martini, Ovocňák a dolijte minerálkou.
  2. Na závěr můžete sklenici ozdobit plátkem jablka a pomeranče. Podávejte s brčkem. 

Víňáček

Co vznikne, když dáte dohromady Ovocňáka a víno? No přeci víňáček. Tak říkáme tomuto osvěžujícímu nápoji, který je jako stvořený pro letní večery. 

Postup je naprosto jednoduchý. Stačí smíchat Ovocňáka a víno v poměru 1:1. K červenému vínu doporučujeme mošt jablko-černý rybíz. K bílému se hodí spíše 100% jablko. Vyzkoušejte sami a objevte tu nejlepší kombinaci!

Poctivý český radler

Ovocňák rozhodně není jen pro děti, ale i pro dospělé a dokonce i pro ty, kteří milují pivo. Vyzkoušejte náš poctivý radler. Stačí náš vychlazený mošt s míchat v poměru 2:3 se světlým pivem. Nám chutná nejvíce v kombinaci se 100% jablkem nebo jablečnojahodovým moštem.

Šumivý ovosekt

Pro ty, co mají rádi bublinky je náš ovosekt ideálním letním osvěžením. Nebojte se ho vyzkoušet buď v poměru 1:3 nebo 2:3. Stačí do sklenice nalít vychlazený mošt a pak opatrně podél sklenice dolít šumivým vínem. Doporučujeme kombinaci jablko-černá jeřabina s Bohemia sektem. Na závěr můžete přidat led, citronovou šťávu a lístečky máty. 

Rudý horolezec

Tento nápoj se bude zamlouvat všem těm, kdo mají rádi whisky. Není příliš silný, ale alkohol v něm ucítíte. Ovocňák dodává whisky jemnost, kterou z klasického džusu nezískáte. 

Potřebujete:

Postup: 

V šejkru s ledem protřepejte whisky, Ovocňák, pomerančový džus i citrónovu šťávu. 
Do poháru dejte několik kostek ledu a nalijte přeceděný nápoj. Sklenice ozdobená kumquaty nebo jahodami na špejli dodá tomuto nápoji lákavý vzhled.