První alkoholický Ovocňák díky plzeňskému pivovaru Proud

kisselac

Pořád říkáme, že Ovocňák není jen pro děti, že i dospělí si na něm pochutnají. Ale teď můžeme říct, že aktuální novinka je jen pro dospělé! Plzeňský experimentální pivovar Proud připravil na léto osvěžující Kisseláč - pivo, které uvařil společně s našimi švestkami. Ty dávají této limitované lahůdce příjemně kyselou a osvěžující chuť.

Švestky z našich sadů v Beckově jsou tentokrát alkoholické. Ne, pálenku z nich neděláme, i když by se to nabízelo a na Moravě se skoro stydíme, že je tak nevyužíváme. Ale my chceme věci dělat trochu jinak. A proto jsme se spojili s moc zajímavým pivovarem a výsledkem spolupráce je pivo, které je šťavnaté a ovocné jako Ovocňák sám. Na jeho výrobu totiž pivovar Proud použil kromě chmelu a sladu naše švestkové pyré z loňských slaďoučkých švestek. A proto ho pivovar popsal takhle: Je příjemně kyselý, tak akorát, jako svěží polibek, když tě poprvé nachytají na švestkách. Zavzpomínej na příběh, který se začal psát už loňské léto v sadu na farmě Beckov.

Pivní znalce třeba nalákáme přesnějším popisem přímo od sládkové pivovaru Proud Lenky Strakové: „Kisseláč je po všech stránkách lehké pivo stylu Berliner Weisse. Vůně je svěží s nádechem po švestkách nebo po švestkových povidlech. Po napití je patrná příjemná kyselost, která nezkřiví tvář, ale naopak nechá vyniknout jemný kyselý charakter i sladový základ.“

Jedná se o limitovanou letní specialitu, kterou můžete čepovanou ochutnat na festivalech po Česku. A pokud nejste festivaloví, tak ho koupíte na e-shopu pivovaru Proud, ve specializovaných pivotékách a samozřejmě v pivnicích, které nabízí i Plzeňský prazdroj.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení